CIEPŁO SYSTEMOWE – zainwestuj w BEZPIECZEŃSTWO i KOMFORT swój i Twojej Rodziny.

CIEPŁO SYSTEMOWE – zainwestuj w BEZPIECZEŃSTWO i KOMFORT swój i Twojej Rodziny.

CIEPŁO SYSTEMOWE – zainwestuj w BEZPIECZEŃSTWO i KOMFORT swój i Twojej Rodziny.

Z szacunków Instytutu Certyfikacji Emisji Budynków wynika, że w porównaniu do indywidualnego kotła na węgiel ciepło z elektrociepłowni emituje o 35 razy mniej szkodliwych pyłów, o 175 proc. mniej tlenków azotu i o 240 proc. dwutlenku siarki.

Skutecznym rozwiązaniem tych problemów jest energia cieplna wytworzona w nowoczesnych ciepłowniach, niekiedy z wykorzystaniem kogeneracji (proces technologiczny z jednoczesnym wytwarzaniem energii elektrycznej i użytkowego ciepła)  gdzie emisja szkodliwych związków powstała w wyniku spalania bądź co bądź w większości węgla kamiennego ( jak podaje URE )  jako najtańszego dla naszego kraju źródła energii. Przewagą takiego rozwiązania dla ochrony środowiska jest bezwzględny obowiązek monitorowana „on-line” emisji spalania i zastosowanie filtrów eliminujących szkodliwe substancje i związki do atmosfery. Gdzie w aglomeracjach miejskich jest niebagatelnym problemem.

Niestety, taki obowiązek nie dotyczy indywidualnych domostw. A wynikiem tego jest gęsty duszący dym i unoszący się pył nad miastami a wchodząc w reakcje z parą wodną będącej składnikiem powietrza , trafia do naszych płuc.

Wiele osób korzystających z pieców opalanych węglem kamiennym , tłumaczy taką konieczność względami ekonomicznymi , co przy wprowadzonym przez rząd Programie „Czyste Powietrze „ staje się bezzasadne.

Energia cieplna przesyłana miejską siecią ciepłowniczą zwane „Ciepłem Systemowym” przeznaczona na cele grzewcze , przygotowania ciepłej wody użytkowej , wentylacji i technologii ma zastosowanie nie tylko w domach jednorodzinnych czy wielorodzinnych ale także do zakładów przemysłowych ,  sklepów wielopowierzchniowych, biur itd.

Dostępność do „Ciepła Systemowego” zapewnia ponad 100 polskich firm, które dostarczają energie grzewczą już do ok 15 mln Polaków. Ten rodzaj energii to najczęściej wybierany sposób na ogrzewanie i ciepłą wodę w budynku. Decyduje się na nie większość deweloperów, spółdzielni mieszkaniowych czy właścicieli innych

Ciepło Systemowe to najbardziej przyjazny dla środowiska, bezobsługowy, niezawodny, bezpieczny i konkurencyjny cenowo sposób ogrzewania.

Zalety i wady Ciepła Systemowego

https://www.cieplosystemowe.pl/cieplo-systemowe/wszystko-o-cieple/co-to-jest-cs/

ZaletyWady

(!) Bezpieczeństwo Twoje i twojej Rodziny

- brak zagrożenia wybuchem czy zatruciem tlenkiem węgla
- niska awaryjność systemów ciepłowniczych

Niepewność cen

- trudno przewidzieć wysokość cen Ciepła Systemowego w perspektywie kolejnych lat.
Dotyczy to wszystkich źródeł energii.

(!) Oszczędność

- relatywnie najniższa cena ogrzewania i przygotowania wody użytkowej w mieście
- optymalizacja kosztów energii dzięki automatyce pogodowej
- możliwość regulacji temperatury w zależności od potrzeb

Cena węzła cieplnego

- zastosowanie wyższej klasy automatyki węzła cieplnego zwiększa jego cenę zakupy ok. 20% w porównaniu z piecem gazowym.
Jednakże 30% wyższa cena gazu ziemnego w rozliczeniu rocznym na m2, gwarantuje zwrot inwestycji.

Nowoczesność

- powszechny system grzewczy stosowany w nowoczesnych apartamentowcach
- zaawansowana automatyka i możliwość zdalnego odczyty zużytego ciepła, monitoring parametrów pracy i diagnostyka węzła cieplnego

Dostępność

- dostępność do sieci ciepłowniczej poza miastem jest ograniczona

Pewność

- możliwość korzystania nie zależnie od pory roku
- niska awaryjność dzięki zastosowaniu najlepszej jakości komponentów węzła

 

Komfort

- niski lub brak kosztownych przeglądów urządzeń
- brak kosztów zakup opału i odpadów
- korzystasz z ciepła systemowego i ciepłej wody zawsze gdy masz na to ochotę
- łatwa obsługa węzłów cieplnych

 

Ekologia

- zastosowanie urządzeń monitoringu pracy elektrociepłowni
- 35% redukcja emisji szkodliwych związków do atmosfery
- zaawansowana automatyka elektrociepłowni optymalnie dopasowuje wytwarzanie energii cieplnej do zapotrzebowania, dzięki czemu redukuje zużycie paliw opałowych.

 

 


Powrót